Odsávání zplodin

PUREX a PACE jsou světovými výrobci extrakčních a filtračních systémů zplodin se zákazníky po celém světě.

Produkty těchto firem přispívají k ochraně životního prostředí a zdraví tisícu lidí, díky filtrování škodlivých výparů a částic z široké škály procesu.

Vše
 


Purex

Purex PUREX nabízí jak digitální, tak analogové jednotky. V katalogu jsou k dispozici jednotlivé produkty s typy filtrů pro využití v jednotlivých procesech. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.

Katalog (EN)  pdf

purex

Pace

Pace As the full solution provider in the electronics industry, PACE has set the standards for over 15 years by leading technology devel - opment for fume extraction equipment specifically designed to meet the requirements of the electronics industry and by educating the industry on the effects of exposure and how to protect workers.

PACE offers Fume Extraction Systems that feature the latest advancements in filter condition monitoring and process control as well as cost effective solutions that incorporate many of our best features. A variety of collection accessories are available that offer highly effective source capture or wide area extraction to meet virtually any application.

Katalog (EN)  pdf

pace